Kam na Korfu

 

Díky bohaté zeleni se tomuto řeckému ostrovu říká Zelený nebo Smaragdový ostrov. Leží v Jónském moři a od pevniny jej dělí v nejužším místě pouze 5 km. Mezi turisty je tato destinace velice oblíbená nejen kvůli přírodním krásám, ale také proto, že jeho klima není tak horké a rovněž krajina není tak vyprahlá jako například na pevnině. Důvodem jsou bohaté zimní srážky, které umožňují naakumulovat v podzemí dostatek vody. Vegetace tak netrpí suchem ani v horkém létě, kdy jsou srážky jen minimální.

 

Rekreační lokality

 

Nejvíce ubytovacích kapacit je na severu a severozápadě ostrova, kde jsou také nejlepší místa ke koupání. Nejznámější je zátoka Agios Georgios, kde je nejvíce hotelů, penzionů a také velké množství restaurací, typických řeckých taveren a barů. Kdo nechce pouze lenošit na pláži, může se vydat pěšky podél pobřeží až pod vysoké útesy u obce Proulades a dál k mysu Drastis. Ještě kousek dál je pak u městečka Sidari jedna z nejhezčích pláží. Ještě dál na východ je u letoviska Roda nejdelší pláž ostrova.

 

 

Co na Korfu navštívit

 

Výhodou Korfu je pohodlné dopravní spojení, které zajišťují místní autobusy. Zastaví vám na pouhé mávnutí kdekoliv a dopraví vás do jednotlivých letovisek nebo do hlavního města Kerkyry. To vás okouzlí uzoučkými uličkami i výstavnými domy postavenými ještě v dobách vlády Benátčanů. Dominantou města je mohutná pevnost, která zde byla vybudována za účelem obrany města před různými dobyvateli. Z ochozů pevnosti je úchvatný pohled na mořskou zátoku s ostrůvkem a kostelíkem.

Nedaleko města se nachází zámek Achillion, což je zřejmě nejznámější turistická atrakce Korfu. Toto letovisko s rozlehlými růžovými zahradami si zde v 19. století nechala vybudovat rakouská císařovna Alžběta Bavorská, známá jako Sisi.

 

Další zajímavosti ostrova Korfu

 

Za návštěvu stojí také Myší ostrov, který leží jen  pár kilometrů od Kerkyry. Svým tvarem připomíná loď, která podle Homérovy legendy patřila Odysseovi a Poseidon ji nechal zkamenět. Podobně malebnými ostrůvky jsou Paleokastritsa či Afionas. Pokud budete chtít přehlédnout celý ostrov z výšky, pak se vydejte na výlet na nejvyšší horu ostrova Pantokrator, na jejímž vrcholu stojí klášter.