Kam na Lefkádě

 

Pláže, kláštery, přírodní zajímavosti, města i starověké památky… turistických atrakcí na řeckých ostrovech bychom našli stovky, ne-li tisíce. Vybrat mezi nimi ty „nej“ tak zkrátka není možné – už jen proto, že každá návštěvní má jiný vkus a lákají jej jiné cíle. Přesto jsme se pokusili sestavit žebříček pěti nejpopulárnějších míst, která by vám při dovolené na ostrově Lefkada neměla uniknout.

 • Hlavní město Lefkada
  Ubytování přímo v metropoli sice nedoporučujeme, alespoň jeden den své dovolené si však vyhraďte pro jeho návštěvu. Stojí za to i přesto, že s výjimkou muzea a zdejšího trhu nedisponuje žádným z typických lákadel či kuriozit. Umožní vám ale dosyta nasát atmosféru každodenního mumraje a přičichnout k běžnému životu zdejších obyvatel. Poznáte tak Řecko i z té strany, která se turistům běžně neprezentuje

 

 • Mys Doukatos
  Panorama jako vystřižené z romantického filmu se vám naskytne při návštěvě jižního cípu ostrova. Na skalnatém ostrohu se zde tyčí maják, jehož silueta je nejlépe viditelná při pohledu od moře. Doporučujeme proto zvolit lodní výlet, přístupová cesta z pevniny je ostatně velmi komplikovaná. Odměnou vám každopádně budou nezapomenutelné fotografie.

 


  • Klášter a kostel Panagia Faneronemi
   Co by to bylo za řeckou dovolenou, kdybychom při ní vynechali návštěvu některého z místních klášterů! Tím nejznámějším je na Lefkadě Panagia Faneronemi, ležící co by kamenem dohodil od hlavního města. Stojí zde už od poloviny 17. století, nicméně některé archeologické nálezy naznačují, že na jeho místě se již dávno předtím nacházel chrám zasvěcený bohyni Héře. Váže se k němu řada legend a v minulosti byl také obětí nejrůznějších katastrof, v současné době je však krásně zrekonstruován a poskytuje přímo ideální místo pro odpočinek spojený s překrásnými výhledy.

   

  • Agios Illias
   Milovníci fyzicky náročných výletů jistě ocení výšlap na druhý nevyšší vrchol ostrova, Svatý Illias. V cíli na ně kromě dech beroucího výhledu na celý ostrov obklopený azurovou modří čeká pěkná kaplička. A cestou nahoru navíc můžete nasát trochu dobrodružství – podél cest se nachází dvě vojenské základy, americká (již nefunkční) a řecká, stále v obklopení aktivních vojáků.

   

  • Vodopády Nidri
   Vítané osvěžení a zchlazení v horkém dni poskytne výlet k vodopádům nedaleko města Nidri. Zdejší příroda působí díky přítomnosti životodárné vody doslova jako oáza klidu a míru. Padající vodní smršť ústí do menšího jezírka ve stínu lesního porostu, kde se možné se vykoupat. Oproti slané mořské vodě se jedná o příjemnou, svěží změnu.

  Kam dál?

  Mapa

  Sledujte nás