Nidri

 

Až budete hledat ubytování na Lefkadě, dost pravděpodobně vám turistické průvodce na jednom z prvních míst nabídnou letovisko Nidri. Pro ty, kteří vyhledávají rušnější oblasti a rádi si užijí bohatého nočního života, je to místo jako stvořené. Ovšem míříte-li do Řecka naopak spíše za odpočinkem a klidem, pak zvolte raději jinou rekreační oblast. Nidri byste ale neměli vynechat každopádně – alespoň na jednodenní výlet.

 

Od všeho něco: pláž, město i příroda

Celý ostrov Lefkada je rozlohou asi o polovinu menší než Praha, takže i během kratší dovolené jej bez potíží zvládnete dostatečně prozkoumat. Pro návštěvu střediska Nidri se nicméně vyplatí vyhradit si rovnou celý den, je tu totiž spousta co k vidění. Ostatně Nidri není název pouze pro jedno místo, jedná se o zastřešující pojem označující rovnou celé letovisko – v malebné zátoce obklopené zvlněnými kopci (jedny z mála na jinak poměrně nížinatém ostrově) najdete menší městečko s bohatými ubytovacími kapacitami, pestrým společenským vyžitím, ale také v obklopení překrásné přírody. Právě o ní bude později ještě řeč, v Nidri totiž leží jeden ostrovní unikát – osvěžující vodopád. Oblast se nachází na východním pobřeží ostrova, asi dvacet kilometrů od metropole Lefkas, takže návštěvu obou míst můžete pohodlně spojit.

 

 

Vodopád Katarakt

Nidri vyhledávají hlavně milovníci aktivního trávení dovolené. Sportovně založení turisté ocení bohatou nabídku outdoorových aktivit – kromě toho, že zde lze podnikat příjemné vlety po okolí, je jistě uspokojí široká nabídka sportovního vyžití. Pohybu se lze věnovat jak na moři (jízda na vodních lyžích, potápění, jachting a další vodní sporty jsou zde velmi populární), tak na souši – kromě již zmíněné turistiky doporučujeme si půjčit kolo a vyrazit objevovat tajemství ostrova na vlastní pěst. Den pak lze zakončit na některé z místních pláží, které jsou v četném množství rozesety podél nespočtu zátok lemujících pobřeží.         
Osvěžení se dá ovšem načerpat i jinde než z mořských vln. Pokud vás už omezila slaná příchuť příboje, zamiřte k jedné z největších místních atrakcí, a sice vodopádu Katarakt. Nachází se nedaleko města Nidri a vede k němu pěší přístupová cesta lesem, vycházkovým tempem ji zvládnete asi za hodinku a okolní les při tom v letním parnu poskytne vítané zchlazení. Ovšem letní horké počasí mnohdy způsobí jeden vedlejší efekt: voda ve vodopádu vyschne a návštěvníky pak čeká zklamání, když nakonec jejich výpravu nekorunuje pohled na romanticky se tříštící proud vody. Bohatě jej však vynahradí to, co nezmizí během celého roku: velkolepé výhledy naskýtající se při cestě sem.

Kam dál?

Mapa

Sledujte nás