Pláže ostrova Zakynthos

 

 

K Řecku náleží více než dvě stovky obydlených ostrovů a celá řada z nich patří mezi vyhledávané cíle pro strávení letní dovolené. Mezi ty, které jsou u (nejen) českých turistů nejoblíbenější, zcela určitě patří Zakynthos – ostrov považovaný za místo s nejkrásnějšími plážemi Jónského moře.

Scenerie, které Zakynthos nabízí, jsou jako vystřižené z katalogů cestovní kanceláře. Při pohledu na průzračně čistou vodu a bělostné pláže se nechce věřit tomu, že takové místo se v Evropě skutečně nachází, a co víc – je de facto na dosah. Letadlem jste na Zakynthosu za méně než dvě hodiny. Celý středomořský ráj má snad jen jedinou nevýhodu: nikomu se odsud nechce pryč, a tak bývá během sezony plný turistů. Na čilý ruch jsme sice z dovolených většinou zvyklí, ovšem existují hranice, za kterými už je nám všudypřítomné hemžení nepříjemné. V posledních letech návštěvníkům Zakynthosu hrozí, že zažijí právě takové rozčarování. Tahle situace má ale jednoduché řešení: naplánujte si termín dovolené až na pozdní léto nebo naopak jeho úplný počátek. Pak máte daleko větší pravděpodobnost, že váš pobyt nebude ničím rušen. A můžete se směle pustit do objevování důvodů, proč jsou zdejší pláže tak vyhlášené.

 

5 pláží, které si nesmíte nechat ujít

 

Laganas

Mimořádně dlouhá písečná pláž proslulá početnou populací mořských želv vás uchvátí příjemně teplou a čistou vodou či pozvolným přístupem do moře. Zdejší kuriozitou je malý neobydlený ostrov poblíž břehu, kam můžete suchou nohou dokráčet po dřevěném mostě. Laganas je jako stvořená pro rodiny s dětmi a rekreační plavce. Mimochodem, nejedná se o jediné místo na ostrově, kde jsou k viděné vzácné karety – svá vejce kladou třeba také na pláži Gerakas.

Zakynthos Laganas

 

Xygia

Jedna z mála oblázkových pláží na Zakynthosu stojí za návštěvu nejen kvůli svému podkladu, ale také díky blízkosti sirného pramene. Ten je vyhlášený příznivým vlivem na pohybové ústrojí a kožní nemoci, koupáním ve zdejších vodách tedy navíc prospějete svému zdraví

Xigia Zakynthos

 

Navagio

Kdo při pobytu na Zakynthosu vynechá Navagio, ten jako by na ostrově nikdy nebyl. Zdejší pláž bývá někdy označována za nejkrásnější dokonce z celého Středomoří. Vlastní názor si samozřejmě vytvoří každý sám, i kdyby vás však nelákala pověst překrásného místa, vyplatí se sem zamířit kvůli její poutavé historii – v roce 1983 totiž poblíž písečných břehů ztroskotala pašerácká loď. Její vrak je dodnes k vidění a slouží jako turistická atrakce. Dodejme ještě, že Navagio proslula i netradičním přístupem, směrem z pevniny je totiž chráněna skalním masivem, takže se k ní dá dostat jedině od moře.

Navagio Zakynthos

 

Banana

Už název naznačuje, že tahle pláž – největší z celého ostrova –  je známá hlavně jako centrum „zhýčkaných“ turistů. Smaragdově zelené moře, bělostný písek, řady lehátek a občerstvení v místním baru… nic víc, ale také nic míň. Protože, přiznejme si to, řada z nás přesně tohle očekává. Pláží ve stylu Banana je na Zakynthosu pochopitelně víc, obdobný zážitek poskytne třeba Alykes, Porto Zoro, Tsilivi nebo Agios Nikolaos.

banana Zakynthos

 

Dafni

Hledáte-li místo, které turisté zatím neokupují, pak na Zakynthosu zřejmě nepochodíte. Přesto lze stále najít pláže, které z různých důvodů zůstávají spíše stranou zájmu, a jednou z nich je právě Dafni. Kvůli obtížnějšímu přístupu přes horské serpentiny nepatří mezi nejvyhledávanější, nabízí však stejně úchvatné zážitky jako jakékoliv jiné. Odměnou vám zde budou třeba optimální podmínky pro šnorchlování.

Více informací

 

Kam dál?

Mapa

Sledujte nás