Tsilivi

 

Letovisko Tsilivi je jako stvořené pro rodiny s dětmi a všechny, kteří od své dovolené očekávají především odpočinek – ať už ve formě prostého polehávání na pláži, nebo sportovního vyžití, ideálně v podobě vodních radovánek. A až vás moře omrzí, můžete si spravit chuť procházkami po zdejších malebných uličkách.  

Město s elánem

Pokud vám večer ještě zbude energie, vyrazte do víru nočního života – ten zde podobně jako v jiných lokalitách jenom kvete. Nevelké městečko poskytuje dostatek ubytovacích kapacit, s nimiž se pochopitelně pojí i množství dalších podniků. V hojném zastoupení zde na vás budou čekat bary restaurace, kluby, taverny, obchody se suvenýry a jiná lákadla.

Tím nejnovějším a také jedním z nejoblíbenějších je akvapark. Mohlo by se sice zdát, že v těsné blízkosti autentické mořské pláže je stavba podobného zařízení poněkud zbytečná, opak je však pravdou – zdejší bazén je během letní sezony dennodenně v obležení. Všeobecně se dá říct, že společenské vyžití v Tsilivi je více než bohaté, takže uspokojí i ty, kteří mají zvýšené nároky. Na druhou stranu je potřeba varovat ty, kteří uvítají raději ticho, klid a ničím nerušené výhledy – to v Tsilivi, proslulém svým elánem široko daleko, rozhodně nenajdete.

 

zakynthos

 

Pohlednice s věží

Velkou výhodou ubytování v Tsilivi je blízkost hlavního města (nese rovněž název Zakynthos), kam se pohodlně dostanete hromadnou dopravou (případně automobilem, který si lze na ostrově zapůjčit). Cestu ovšem snadno zvládnete i pěšky, vzdálenost obou lokalit je totiž jen něco málo přes pět kilometrů, tedy asi hodinka vycházkového tempa.  Pokud však raději zůstanete „doma“, nevynechejte alespoň návštěvu přilehlého mysu jménem Gaidaros, který proslul panoramatem s typickou benátskou věží. Její silueta nechybí na málokteré pohlednici a rozhodně by měla tvořit jeden z pilířů vašeho dovolenkového alba s fotografiemi. Romantická stavba, jež mimo jiné zaujme pyramidovou střechou, už desítky let střeží starý rybářský přístav. Nedaleko Tsilivi pak leží další ze zakynthoských „evergreenů“ – pláž Laganas, jejímiž nejznámějšími obyvatelkami jsou mořské želvy.

Kam dál?

Mapa

Sledujte nás